Plastbud Żary Siedziba firmy Plastbud Żary

O firmie

Firma Plastbud sp. z o.o. specjalizuje się w zaawansowanym technologicznie przetwórstwie tworzyw sztucznych. Większość naszych wyrobów trafia do branży motoryzacyjnej (koncerny Fiat, VW, Daimler), jak i do sektora artykułów biurowych. Wymagania stawiane przez branżę motoryzacyjną uczyniły z naszego przedsiębiorstwa partnera nie tylko kompetentnego w zakresie dostaw wyrobów wysokiej jakości, ale również dały początek do wypracowania standardów logistycznych (just-in-time), które stały się naszą mocną stroną.

Ciągła poprawa procesów produkcyjnych oraz podnoszenie kultury organizacyjnej, jak i inwestycje w park maszynowy mają zasadniczy wpływ na długofalową współpracę i lokowanie u nas kolejnych projektów przez naszych klientów. Ostatnie inwestycje we wtryskarki pionowego wtrysku pozwalają nam zaoferować obtryskiwanie insertów metalowych, co przy tradycyjnej technologii niejednokrotnie jest niemożliwe. Działalność nasza obejmuje również montaż wyrobu gotowego oraz szeroką gamę uszlachetniania wtryskiwanych elementów. Zasadniczy trzon przerabianych surowców stanowią: PA, PA66, POM, PS, ABS, PE, PP, PVC i inne oraz tworzywa z dodatkami talku lub włókna szklanego.

Krok w przeszłość.

Historia firmy sięga roku 1999, kiedy to rozpoczęliśmy produkcję elementów z tworzyw sztucznych do projektu Fiat 600. Kolejne lata owocowały rozszerzaniem produkcji części z tworzyw sztucznych wykonywanych metodą wtrysku. Były to projekty John Deera, Mercedes Actros, Iveco GS 2000. Przełomowy okazał się rok 2004, kiedy to rozpoczęliśmy wtrysk tworzyw sztucznych pod potrzeby projektu Fiat Panda. W tym roku firma uzyskała certyfikat ISO 9001, co było potwierdzeniem poprawy oraz stabilizacji procesów produkcyjnych. W latach kolejnych firma rozwijała się dzięki pozyskaniu nowych projektów w roku 2007. To właśnie produkcja pod projekty Ford Ka oraz Fiat 500 stałą się przyczynkiem do znaczącego wzrostu jakości procesów oraz przygotowała przedsiębiorstwo do zabiegania o kolejne, bardziej wymagające. W tym samym roku firma Plastbud rozszerzyła swoją działalność na branżę artykułów biurowych ugruntowując jednocześnie swoją pozycję oraz budując wizerunek wiarygodnego partnera o szerokim doświadczeniu.

Następnie rozpoczęto współpracę z branżą pasmanteryjną, gdzie firma Plastbud rozwinęła technologię overmouldingu (obtryskiwanie) tasiemek poliestrowych. W latach kolejnych nawiązywano współpracę z kolejnymi klientami z innych jak branż, jak budowy maszyn (m.in. okienka ochronne do szlifierek).

Równolegle wdrażane były bardziej zaawansowane projekty VW Caddy, Fiat 500L, Mercedes Sprinter oraz Porsche Panamera, gdzie również zastosowano technologię obtryskiwania insertów metalowych.  

W roku 2016 został wdrożony system zarządzania jakością wg normy ISO/TS 16949 zgodnie z wymaganiami przemysłu motoryzacyjnego.

Dokąd zmierzamy.

Strategia firmy Plastbud opiera się na realizacji następujących celów:

  1. Rozszerzenie portfolio klientów.
  2. Utrzymywanie i zacieśnianie relacji ze stałymi partnerami biznesowymi.

Uznaliśmy, że ww. cele jesteśmy w stanie realizować kierując się następującymi zasadami:

  1. Pełna orientacja na Klienta poprzez spełnianie i wyprzedzanie Jego oczekiwań,
  2. Podwyższanie wiedzy, świadomości i kwalifikacji pracowników firmy poprzez efektywną politykę szkoleniową.
  3. Walka z marnotrawstwem poprzez wdrażanie najlepszych rozwiązań Lean sprawdzonych w przedsiębiorstwach produkcyjnych.
  4. Prowadzenie skutecznej polityki motywacyjnej i koncentracji na zaangażowaniu i wykorzystaniu potencjału kadry przedsiębiorstwa – dbanie o zespół.
  5. Kierowanie się zasadą gospodarności na każdym szczeblu bez względu na skalę problemu.

Zdjęcia:

produkcja

Strict Standards: Non-static method MR::disconnect_all() should not be called statically in /core/boot.php on line 93